0

Ameliyat sedasyon anestezisi altında yapılmışsa hemen sonra ayağa kalkabilir, biraz istirahat ettikten sonra evinize gidebilirsiniz. Liposuction sonrası giydirilen korseyi 1 ay boyunca kullanmanız gerekmektedir. Hemen sonrasında ve ilk gün içeriye verilen ağrı kesiciler sayesinde çok ağrınız olmaz.

Ertesi gün ve sonrası birkaç gün ağrı kesicilere cevap veren hafif ağrılar olabilir. Uyuşukluk, şişlik, hafif ağrılar bir süre daha devam edebilir. Yine ameliyat sahasında derinizin sıkılığına ya da gevşekliğine bağlı olarak şişlik, morluk oluşabilir. Bu durum 5-6 günde maksimum evreye çıkar. Yaklaşık 1 haftadan itibaren şişlikler düzelmeye başlayacaktır.

Ortalama 1 ay sonra yeni görünümünüze kavuşabilirsiniz. 1 ayda dışarıdan bakıldığı zaman kimse ameliyat geçirdiğiniz anlamayacak, hemde sonucunu net bir şekilde almış olacaksınız. 1 ay sonra deri altında bazı sertlikler olabilecek, bu sertlikler ortalama 3 ayda düzelecektir. 6 ay sonra son halinizi görebileceksiniz. Bizim içeride harab ettiğimiz ama dışarıya alamadığımız bu yağlar 6 aylık sürede vücut tarafından emilecek ve en iyi hale gelmiş olacaksınız.

Liposakşın öncesi genellikle “selülit” olarak adlandırılan dalgalanma, enegebeler, portakal kabuğu görünümü gibi yüzey kusurları varsa yağ aldırma sonrası azalacak, hafifleyecek fakat tamamen kaybolmayacaktır. İyileşmenin daha iyi olması ve hızlandırmak için sonrasında Smoothshapes, LPG, Starvac gibi yüzey düzeltici ve sıkılaştırıcı uygulamalarda önerilmektedir. Bu uygulamalar şart olmamakla birlikte ödemin daha hızlı gitmesini de sağlamaktadır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WHATSAPP HATTI

Bizimle iletişime geçebilirsiniz!