Yüz dolgusu; dolgu maddelerinin deri altına enjekte edilerek yapıldığı ameliyatsız estetik uygulamalarındandır. Bu dolgu sayesinde cilt derinizdeki ince ve derin kırışıklıklar giderilir, yara izleri tedavi edilir, ince dudaklarınız kalınlaştırılır, cildinizdeki çukurlar yok edilir, yanaklarınıza dolgunluk verilir. Yüze dolgu estetiği sayesinde yüzünüzdeki yorgun ifadeler giderilir. Yüz dolgusu sayesinde ameliyatsız bir şekilde çok kısa bir sürede daha genç bir görünüme kavuşmak ve kırışıklıklardan kurtulmak mümkündür. Dolgu yapılmadan önce ilk olarak tedavinin en doğru biçimde yapılabilmesi adına genel sağlık durumunuz değerlendirilmektedir. Bütün planlamalar yapıldıktan sonra yüzünüzdeki işlem yapacağımız bölgelerin işaretlemesini yapıyoruz. Çoğu dolgu ürününün içeriğinde işlemin daha rahat gerçekleştirilebilmesi adına lokal anestezi bulunmaktadır. Yapılan bu dolgu işlemi yaklaşık olarak 15 dakika sürmektedir. Uygulamanın sonucunu ise o anda almak mümkündür. İşlemin ardından yüz kaslarınızda herhangi bir minik kaybı yaşanmayacaktır. Çünkü dolgu işlemi vücut dostu bir işlemdir ve yan etki görülmemektedir.

Yüz dolgusu yöntemi nasıl etki göstermektedir?

Yüz dolgusu maddesi başlıca etkisini enjekte edildiği alanda ki hacim artışıyla ve üzerindeki derinin yukarı kalkarak gerilmesiyle göstermektedir. Bu sayede çökük veya çukur alanların çevreleri ile olan seviye farkı azalmaktadır.

Yüzdeki dolgu uygulaması nasıl uygulanmaktadır?

Yüz için dolgu maddeleri uygulanacak olan bölgeye ince bir iğne yardımı ile az miktarda enjekte edilmektedir. Dolgu enjeksiyonunun işlem süresi yaklaşık olarak 20-30 dakika sürmektedir. İşlemin sonucu ise uygulama sonunda anında görülebilmektedir. İşlemin ardından günlük aktivitelerinize geri dönebilirsiniz.

Dolgu enjeksiyonu işlemi anında ağrı hisseder miyim?

Yüze dolgu işlemi oldukça kısa süreli ve fazlasıyla konforlu bir işlemdir. İşlem esnasında çok ince uçlara sahip iğneler kullanıldığı için acı hissetmezsiniz. Yine de ağrı duyarsanız ağrı kesici kremler ve buz uygulamaları yapılmaktadır. Gerektiğinde sinir uyuşturma teknikleri de uygulanmaktadır. Ayrıca kullanılan dolgu enjeksiyonunun içerisinde ağrı kesici üründe yer almaktadır.

Yüz dolgusu ile beraber başka estetiksiz işlemler de yaptırabilir miyim?

Yüz dolgusu ile beraber başka estetiksiz işlemlerin bir arada yapılmasında hiçbir sakınca görülmemektedir. Hatta çoğu zaman bu uygulamalar daha iyi sonuçlar alınabilmesi adına beraber yapılmaktadır. Örneğin; göz altı, yanak dolgusu ve kaş arası ile beraber kaş arası, alın ve göz çevresine uygulanacak olan bir botox sayesinde çok daha başarılı estetik sonuçlar elde edilecektir. Size en uygun yöntemin belirlenmesini ise yine sizinle yapılacak olan görüşmelerde talepleriniz dinlenerek karar verilmektedir.

WHATSAPP HATTI

Bizimle iletişime geçebilirsiniz!