En yaygın saç ekim yöntemidir. İşlem yapılan bölgede kesi yapılmadığı için yara ve kesi izi olmaz. Bu yüzden çok tercih edilir.
Öncelikle lokal anestezi yapılır. Uygun durumdaki saç kökleri FUE motoru aracılığıyla (0,6 milim 0,8 milim arası kesi uçları ile) kök toplama işlemi yapılır. Alınan greftler 2-3 kılı içermektedir. Köklerin zarar görmesi isteyeceğimiz en son şeydir. Çünkü kullanılacak ucun küçüklüğü bölgenin iyileşme sürecini etkilemektedir.

Tüm kıl kökleri toplandıktan ve ayrıldıktan sonra ekime geçilir. Ekim işlemi de çok dikkatli olunması gereken bir aşamadır. Deneyim ve hassasiyet ister. Çünkü burada dikkatli bir şekilde kanallar açılması gerekmektedir.

Kullanılan lateral slit yöntemi, saç kökünün büyüklüğüne uzunluğuna ve saç yapısına uygun kesiler atarak kanalların açılmasını sağlar. Kanalların doğru büyüklük ve derinlikte olması, saç ekiminin sonucunda ki başarıyı etkilemektedir.

Doğal saç şeklinin yakalanmasında en önemli etken kanalın açısıdır. Saçların istenilen şekle girmesi ve saç çizgisinin doğru belirlenmesi gene bu doğru oranlarla belirlenecek açılarla ilgilidir.

Operasyon sonrasını takip eden pansuman ve yıkama işlemleri 10 gün boyunca devam eder. Ekimi yapılan saç kökleri 2-3 hafta içerisinde uzama kaydeder. Ancak daha sonra bu uzayan saçlar dökülür. Bu durumun geçici olduğunu unutmayın. Birkaç haftalık dinlenme evresinden sonra saçlar yeniden uzamaya başlar ve 6. aydan sonra normal şeklini alır. Bazı bölgelerde ise saçın bu duruma gelmesi daha uzun bir süreyi kapsamaktadır.

WHATSAPP HATTI

Bizimle iletişime geçebilirsiniz!