Estetik operasyonlarda, erkekler en çok ‘Saç Ekimi’ ni tercih etmektedirler. Saç ekiminde saçların kazıtılmasına gerek duyulmayan bir tür olan tıraşsız Fue operasyonu da yapılabilinir.

Özellikle ön körfez denilen tepelerin açık olduğu durumlarda saçların tamamını tıraş etmeye gerek yoktur. Seyrelmelerin olduğu veya saçların aralarına rahatlıkla girilebilen durumlarda kişiyi, tıraş etmeden fue saç ekimi uygulanabilmektedir.

Erkeklerin tercih ettiği saç ekim yöntemleri biride tıraşsız saç ekimidir. Tıraşlı Saç ekiminde saçlar bir numaraya vurulmak zorundadır. Çünkü tepe bölgesi tamamen boş, ortalama 3000-5000 arası greft yani kök ihtiyacı olan yoğun saç ekimlerinde traşlı FUE yapılmalıdır. Tıraşsız FUE yöntemi ekim alanı küçük, aralara ekim yapılabilecek seyreklik gösteren alanlara uygulanır. Erkekler olduğu kadar kadınlar da bu yöntemi tercih ederler.

Tıraşsız FUE yöntemi diğer saç ekimi yöntemleri ile aynı süreci takip eder. Doktorun tavsiyelerine uymak önemlidir. İlk 3 aylık süreçte saçlar uzamaya başlar. 6. ay ve sonrasında uzama, artış kazanır. 1. Yılın sonunda da asıl sonuç kendini göstermeye başlar. Ekilen ve uzayan saçlar süreç sonrasında istenildiği gibi şekil verilebilinir.

WHATSAPP HATTI

Bizimle iletişime geçebilirsiniz!